Rezydencja Malucha

spacer

Niepubliczne Przedszkole „Rezydencja Malucha” rozpoczęło działalność 1 września 2009 roku.

Budynek przedszkola podzielony jest na trzy grupy wiekowe:

  • Maluchy-2,5-3latki
  • Średniaki-4latki
  • Starszaki-5-6latki „Zerówka”

post_img_big_5Każda grupa wiekowa ma swoją salę w której aktywuje swoje zadania. Wyposażone są one w niezbędne pomoce edukacyjne i zabawki.

Dysponujemy monitorowanym placem zabaw, gdzie nasi podopieczni mają możliwość spędzić czas na świeżym powietrzu wśród zorganizowanej przestrzeni jak m.in.: zadaszona piaskownica, miejsce do gry w piłkę nożną, zjeżdżalnia, a zimą – jazda na sankach!

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna jak i personel pomocniczy poprzez ciepłą i miłą atmosferę wspiera, stymuluje i kształtuje rozwój każdego dziecka, zgodnie z jego możliwościami i umiejętnościami.

Zapewniamy wybór zajęć dodatkowych dla dzieci troszcząc się o ich optymalne warunki rozwoju. W programie realizowanym przez nasze przedszkole przewidziane są: przedstawienia teatralne, konkursy zewnętrzne i wewnętrzne organizowane w gronie przedszkolnym, zajęcia kulinarne połączone z poznawaniem kultur i tradycji innych krajów. Stwarzamy dzieciom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności teatralnych podczas uroczystości okolicznościowych dla rodziców i zaproszonych gości.

about_usKładziemy duży nacisk na edukację czytelniczą. W naszej placówce mieści się „Biblioteka dla Przedszkolaka”. Jest to miejsce gdzie dzieci mają możliwość wypożyczać ciekawe książki.

Miesięczna opłata za pobyt dziecka w przedszkolu wynosi 580 zł. Opłata obejmuje pobyt dziecka w przedszkolu, wyżywienie, opiekę pedagogiczną, udział dziecka w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych oraz w zajęciach dodatkowych tj. rytmika, j.angielski (realizacja podstawy programowej MEN), zajęcia ruchowo-rozwojowe „Aktywny Przedszkolak” oraz warsztaty kulinarne „Maluchowe Kuchcikowo”.

Nasze przedszkolaki uczęszczają na zajęcia logopedyczne oraz  fizjoterapeutyczne. Zajęcia te są owocem współpracy z Niepubliczną Poradnią Pegaz” z Rumi.

logo-pegaza-1

W przedszkolu (na prośbę rodziców) organizowane są zajęcia dodatkowe – j. angielski, zajęcia taneczne, religia rzymsko-katolicka w grupie najstarszej. Zajęcia te z wyjątkiem religii są w pełni płatne przez rodziców.

Zajęcia j. angielskiego prowadzone są przez firmę „Sabina Szymańska Nauka Języków Obcych”, natomiast zajęcia taneczne firma „Creative Dance”- p. Paweł Muchewicz.

Pracujemy w oparciu m.in. o następujące metody:

  • elementy pedagogiki Marii Montessori
  • elementy metod nauczania matematyki wg. M.Gruszczyk-Kolczyńskiej
  • elementy pedagogiki zabawy (Klanza)
  • Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
  • Metody Dobrego Startu
  • Cała Polska Czyta Dzieciom
  • piosenki i zabawy w języku angielskim (zgodnie z nową podstawa programową)

baner_1Ważnym celem naszego przedszkola jest odpowiednie przygotowanie dzieci do nauki w szkole. Zapewniamy dzieciom łagodniejsze wejście do środowiska przedszkolnego. Pod koniec sierpnia, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, oferujemy bezpłatny okres adaptacyjny w placówce. Zapraszamy w tym czasie wszystkie nowe Przedszkolaki do wspólnej zabawy wraz z Rodzicami/Opiekunami oraz pozostałymi przedszkolakami.

Nasza placówka wspiera ideę Edukacji Włączającej w przedszkolu. Polega ona na tym, iż dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, z niepełnosprawnościami uczy się w grupie swoich pełnosprawnych rówieśników. Poprzez wsparcie zapewnionego asystenta-nie wyręczmy, ale wspieramy, pomagamy, ponieważ tylko w bezpiecznym oraz wyrozumiałym środowisku dziecko z trudnościami jest w stanie zrobić naprawdę duże postępy.

Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30-18:00 (według potrzeb Rodziców).

(…) Czas spędzony w naszym przedszkolu upływa w atmosferze wzajemnej współpracy, szacunku i zaufania, a uśmiech dziecka i zadowolenie Rodziców to nasze priorytety (…)

Rezydencja Malucha w Rumi

spacerSerdecznie zapraszamy

mgr Anna Więckowska
dyrektor placówki

spacer

Właścicielem przedszkola jest Pani Barbara Tumińska.

spacer

Zobacz naszą kadrę dydaktyczną  |  Zobacz przedszkolny plac zabaw

spacer